Co trzeba zrobić przed zatrudnieniem pracownika?

2016-03-14 14:10

Kiedy jeden z zatrudnionych odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. W czasie procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów celem ustalenia, który z nich jest najodpowiedniejszy na nowe stanowisko.

Trzeba być roztropnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd w czasie toku rekrutacji, możliwe że będziesz zmuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się z początku wydawało.

Nie zapomnij, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu zatrudnionego z naruszeniem jego praw. Jeżeli chcesz upewnić się, że dana osoba nie spowoduje dla Ciebie kłopotów należałoby, aby postępować zgodnie z poniższymi sugestiami.

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Wynagrodzenie jest zasadniczym zagadnieniem dla obu stron, z tej przyczyny trzeba utwierdzić się, że warunki umowy będą jasne. Jeżeli pretendent oczekuje nazbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Potrzebne jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są autentyczne.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, jak honorarium za nadgodziny i politykę firmy. Na przykład zdecydowałeś zwolnić pracownika, gdyż dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeżeli pozwie Cie on o bezprawne zakończenie umowy, dokument ten może stać się dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.

Powrót

Prawa pracownika

 • 2016-03-14 14:06

  Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

  To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć. Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-14 14:07

  Bezpieczeństwo pracy

  Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek,...

Adwokat

 • 2016-03-14 14:08

  Znaczenie wyboru stosownego adwokata dla swojej sprawy

  Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem albo problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, między innymi w przypadku kiedy dotknie Cie...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode