Dlaczego pracownicy odchodzą?

2016-03-14 14:12

Zmiany w kadrach pracowniczych są dużym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia zatrudnionego jest często niezwykle wysoki, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wobec tego zachowanie stałej kadry.

Jednym ze sposobów na zatrzymanie pracownika jest poznanie względów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze argumenty ich rezygnacji z pracy? Oto zwięzły przewodnik opisujący najczęstsze czynniki.

1. Fachowcy twierdzą, iż pracownicy w rzeczywistości nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Kiedy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich wspaniale, również jako dyrektor i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną nawet w nienajlepszej pracy.

2. Reorganizacja winna odbywać się wyłącznie wtenczas, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma wykonuje ją co rok albo co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to argument do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja oznacza dla pracowników sporo zamieszania.

3. Firmy powinny mieć jakąś postać konkurencji pośród swoich zatrudnionych, ale to wszystko winno być zrobione w sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to zrealizowane źle będąc źródłem stresu pośród zatrudnionych może to być pretekst do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtenczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Powinna być równowaga miedzy pracą a życiem pracownika. Kiedy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną poszukiwać środka by odejść z firmy.

6. Kiedy pracownik zostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie parę czynników, dla których pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Powrót

Prawa pracownika

 • 2016-03-14 14:06

  Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

  To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć. Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-14 14:07

  Bezpieczeństwo pracy

  Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek,...

Adwokat

 • 2016-03-14 14:08

  Znaczenie wyboru stosownego adwokata dla swojej sprawy

  Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem albo problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, między innymi w przypadku kiedy dotknie Cie...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode