Jak chronić się przed mobbingiem w miejscu pracy?

2016-03-14 14:09

Mobbing w miejscu pracy szerzy się jak wirus. To dla mnie niesamowite, że więcej niż 50% wszystkich zatrudnionych jest terroryzowanych w miejscu pracy.

Znęcanie się w miejscu pracy dotyka wszystkich stanowisk i obejmuje zarówno mężczyzn a także kobiety. Prześladowania i szykany dotyczą wielu zatrudnionych niezależnie od płci.

Skutki bycia ofiarą takich postępowań są zróżnicowane. Sporo osób doświadcza depresji, finalnie potrzebując pomocy terapeuty. Ofiara z upływającym czasem może stracić pewność siebie i zagubić poczucie swojej wartości.

Mobbing uważany jest za kluczowy kłopot w miejscach pracy. Mimo, że jest niezgodny z prawem spora część ofiar nie podejmuje działań prawnych. Zarówno dla mężczyzn jak i kobiet zastraszanie w miejscu pracy nie należy bagatelizować. Zgłosić się można do specjalisty jak adwokat Wrocław.

Oto lista rzeczy, które można uznać za mobbing w miejscu pracy:

-atakowanie wizerunku danej osoby przez ogłaszanie paskudnych pogłosek i kłamstw,

- wyłączenie ofiary z grupy w celu izolacji od innych pracowników,

- zastraszenia,

- rozmyślne utrudnianie pracy,

- odbieranie obowiązków pracownika bez powodów,

- przemiany struktury pracy i wytycznych na każde skinienie,

- nałożenie terminów, które nie mogą być zrealizowane w celu obniżenia skuteczności działań danej osoby,

- wkraczanie w prywatność poprzez szpiegowanie,

- dostarczenie błędnych informacji w celu wprowadzenia zatrudnionego w błąd.

Obowiązkiem pracodawcy jest upewnienie się, że firma solidnie działa przeciw mobbingowi w miejscu pracy. Skutkiem nierozwiązanych problemów w pracy może być rozwiązanie umowy.

Powrót

Prawa pracownika

 • 2016-03-14 14:06

  Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

  To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć. Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-14 14:07

  Bezpieczeństwo pracy

  Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek,...

Adwokat

 • 2016-03-14 14:08

  Znaczenie wyboru stosownego adwokata dla swojej sprawy

  Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem albo problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, między innymi w przypadku kiedy dotknie Cie...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode