Jak rozwiązywać spory w pracy?

2016-03-14 14:10

Istnieje kilka kluczowych etapów, dzięki którym można radzić sobie z rozwiązywaniem konfliktów w miejscu pracy. Za każdym razem, gdy grupa ludzi współdziała nad zleconym im zadaniem istnieje duża szansa, że pojawią się konflikty. Nieraz zaradzenie kłopotom jest łatwe do zrealizowania, natomiast w innych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli bardzo szybko stwarzając wrogie środowisko pracy dla wszystkich.

Jednym z największych błędów jakie popełniają prezesi i menedżerowie w celu uniknięcia kłopotów jest ufność w to, że pracownicy sami będą na siebie zwracać uwagę i kontrolować się nawzajem. To jest błąd. Czasami kłopoty okazują się rozwiązane, ale tak naprawdę „gotują się” w ludziach oczekując na okazję do „wybuchu”.

Istotne jest, by rozwiązać każdą sytuację tak prędko, jako to będzie osiągalne. Pierwszym krokiem jest spotkanie się z obiema pokłóconymi stronami równocześnie. Dużo osób popełnia błąd spotykając się osobno ze stronami sporu. To często powoduje jeszcze większą niechęć. Przez zbiorowe konwersacje nikt nie poczuje się wzgardzony bądź zaatakowany.

Nadanie wszystkim zaangażowanym możności na porozmawianie o własnych obawach jest najbardziej odpowiednim sposobem na polubowne rozwiązanie. Przeciętny człowiek winien uzyskać parę minut aby przemyśleć sytuację. Wówczas będzie on mógł zaoferować kilka pomysłów, ażeby jak najskuteczniej rozwikłać kłopot. To daje każdemu poczucie bycia słyszanym i jest konstruktywnym sposobem na powrót na należyte tory.

Kluczowe jest aby podkreślić to, iż ludzie nie muszą się lubić, ale powinno się traktować się z szacunkiem i życzliwością.

Postępując krok po kroku realne jest sprawne rozwiązywanie konfliktów w miejscu pracy. Nieprzyjazne środowisko tyczy się wszystkich pracowników. Jeśli kłopoty zostaną zlekceważone będą błyskawicznie narastać. Rozwiązanie umowy o pracę to ostateczność.

Powrót

Prawa pracownika

 • 2016-03-14 14:06

  Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

  To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć. Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-14 14:07

  Bezpieczeństwo pracy

  Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek,...

Adwokat

 • 2016-03-14 14:08

  Znaczenie wyboru stosownego adwokata dla swojej sprawy

  Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem albo problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, między innymi w przypadku kiedy dotknie Cie...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode