6 Prostych sposobów na zmotywowanie pracownika

2016-03-14 14:11

Traktujesz swoich pracowników świetnie, finansujesz im pensję, udzielasz im płatnych urlopów czy też oferujesz ponadprogramowe bonusy. Mimo to, z któregoś powodu nie dają z siebie wszystkiego. Pojawiają się w pracy na czas, robią co do nich należy natomiast ich postawa i efekty nie są zadowalające. Wówczas doznajesz olśnienia. Twoim zatrudnionym brakuje podstawy dobrej etyki pracy: motywacji.

Aby pracownicy ze szczęściem przechodzili do swoich zadań, rezultatem czego będą lepsze skutki ich działań, wypróbuj sześć wskazówek, które pomogą Ci zmotywować pracowników.

1. Najważniejszym sposobem na zmotywowanie pracowników jest sprawienie, aby czuli, iż ich profesja jest ogromnie ważna. Ostatnie badania potwierdzają, iż praca, dzięki której odczuwa się sens będzie adekwatnie wynagradzana. Idealnym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji swojej firmy a także zobligowanie zatrudnionych do realizacji postanowień.

2. Życzliwa komunikacja i wydajne dzielenie się wiadomościami ze swoimi zatrudnionymi, by mieć transparentny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, iż będą podejmowane słuszne decyzje na bazie bieżącej sytuacji.

3. Każdy pracownik winien mieć wyznaczone indywidualne cele powiązane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy jedynie określenie obowiązków, każdy musi pozostać poinformowany zarówno o przewidywanych rezultatach. Poprzez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą szczegółowo wiedzieć czego wymaga od nich firma.

4. Kontrolowanie rezultatów, lecz nie w taki sposób by kogokolwiek obarczać. Poprawna komunikacja powinna odbywać się na rozmowie, aby pracownik wiedział co wyszło nie tak i w jaki sposób polepszyć sytuację.

5. Budowanie zespołów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Dzięki temu umożliwi się im nieco autonomii w samodzielnym zarządzaniu.

6. Uznanie jest dalej najsilniejszym motorem do działania. Aby pracownik jak najlepiej wykonywał swoją pracę, powinno się pozwalać na skuteczne pochwały za spełnione cele.

Kiedy pracownik ma zapewnione odpowiednie warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.

Powrót

Prawa pracownika

 • 2016-03-14 14:06

  Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

  To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć. Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-14 14:07

  Bezpieczeństwo pracy

  Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek,...

Adwokat

 • 2016-03-14 14:08

  Znaczenie wyboru stosownego adwokata dla swojej sprawy

  Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem albo problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, między innymi w przypadku kiedy dotknie Cie...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode