Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

2016-03-14 14:06

To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie własnych praw. Aby ulżyć Ci w tym, niżej możesz zaznajomić się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako pracownik.

Zatrudniony ma kilka podstawowych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do uczciwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeżeli dowolna z tych praw będzie łamana stanie się to argumentem do złożenia skargi.

Nawet wówczas, gdy pretendujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelakiej dyskryminacji. Pracodawca nie powinien zadawać pewnych wnikliwych pytań, które mogłyby łamać Twoje prawa osobiste.

Masz też prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Nie zważając na jej gatunek jaki wykonujesz powinno się być zabezpieczonym przed wszelkiego typu zagrożeniami dla zdrowia.

Być może najważniejsze – jako zatrudniony masz prawo do uzyskania sposobnego uposażenia za pracę. Jeśli nie będziesz otrzymywać godziwej zapłaty to po co w ogóle pracować?

To są tylko niektóre prawa jakie masz w aspekcie zatrudnionego. Winieneś być ich świadomy, a w razie problemów pożądane byłoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.

Powrót

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-14 14:07

  Bezpieczeństwo pracy

  Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek,...

Adwokat

 • 2016-03-14 14:08

  Znaczenie wyboru stosownego adwokata dla swojej sprawy

  Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem albo problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, między innymi w przypadku kiedy dotknie Cie...

Prawa pracownika

 • 2016-03-14 14:06

  Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

  To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć. Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode