Jak radzić sobie z niedobrym pracodawcą?

2016-03-14 14:11

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz swój pobyt w tamtym miejscu zależeć będzie dużo od tego jak postrzegasz własnego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeżeli odczuwasz, iż masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

Lecz jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz po prostu zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, gdy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym szefem? Będzie lepiej, jeżeli poznasz techniki radzenia sobie z takimi problemami. Oto parę pomysłów jak radzić sobie ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami od momentu powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży problem.

2. Co w głównej mierze jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te pytania winna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz problemy ze swoim przełożonym popatrz na rzeczy, które możesz zrobić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapominaj, iż cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

4. Jeśli masz kłopoty na przykład z menedżerem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego gatunku kłopotem.

5. Trzeba uwzględniać, że skarga przeciwko konkretnej osobie winna być merytoryczna i autentyczna. Wszystko powinno być udowodnione. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być pretekst, by narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane poprzez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, aby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.

Powrót

Prawa pracownika

 • 2016-03-14 14:06

  Co powinno się wiedzieć o własnych prawach jako pracownika

  To smutny fakt, iż dzisiaj większość ludzi nie jest świadomych własnych praw jako pracowników. W co poniektórych przypadkach pracownicy odczuwają, iż ich prawa są naruszane, ale nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć. Tak więc pierwszym etapem do rozwiązania problemu jest uświadomienie sobie...

Bezpieczeństwo

 • 2016-03-14 14:07

  Bezpieczeństwo pracy

  Wypadki mogą przydarzyć się w każdym środowisku pracy. Nawet ciche powierzchnie biurowe mogą być areną dla nieszczęśliwych wypadków. Aczkolwiek wiadome jest, że wypadki są bardziej powszechne w branżach jak choćby budownictwo. Wypadek może się przytrafić z wielu powodów. Może zawieść ekwipunek,...

Adwokat

 • 2016-03-14 14:08

  Znaczenie wyboru stosownego adwokata dla swojej sprawy

  Jeżeli jesteś stroną sporu, masz problemy z nietolerancją bądź molestowaniem, kłopoty z zadłużeniem albo problemy z rozwiązaniem umowy o pracę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie prawnika. Prawnik Wrocław zajmie się obroną Twoich praw, między innymi w przypadku kiedy dotknie Cie...

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode